Reconnective Healing - a return to a state of balance and health

RECONNECTIVE HEALING presents a return to an optimal state of balance. It is a comprehensive approach to our lives and the progress that moves us ahead in our development. It allows us to leave the routines and move us further ahead in our life. Effectiveness of frequency treatment was verified by numerous scientific studies. Reconnective healing is a result of interaction in a broad spectrum of frequencies containing energy, light and information. It affects directly the cause of your problems and returns your body back into balance and equilibrium. It starts a process that effects both physical and psychological level and its result impacts all aspects of your life.

 

ALLOW YOURSELF TO HEAL AND DEVELOP !

 

Here you can watch an interesting video about the Reconnective Center in Prague and Reconnective healing (English subtitles):  

VIDEO RECONNECTIVE CENTER AND RECONNECTIVE HEALING

Events and news

 

RECONNECTIVE HEALING SEMINAR - O.N.E. EXPERIENCE (Prague 04.10.-06.10.2019)

"The O.N.E. Experience" (Online programme "Portal" + Life seminar "Catalyst" will be held in Prague 04.10.-06.10.2019). 

 

Pozvánka k dalšímu povídání nad knihou "Šalamoun promlouvá" - ÚT 05.03.2019 (IN CZECH ONLY)

V úterý 05.03.2019 od 18:00 do cca 20:00 hodin Vás opět zveme na další zajímavé povídání na téma knihy „Šalamoun promlouvá“, věnující se práci s léčivou energií, kterou napsali Dr.Eric Pearl a Frederick Ponzlov. Jedná se o sérii chanellingů a povídání na téma rovnováhy a integrity v našem životě. Můžete se zeptat i na to, co Vás zajímá o Reconnection Healing a The Reconection. Akce se koná v našem Rekonektivním Centru (Hybernská 24, Praha 1, 3.patro), vstup je zdarma, počet míst je omezen. Máte-li zájem se této akce zúčastnit, rezervujte si své místo na: INFO@FREKVENCNI-LECENI.CZ Těšíme se na Vás!

 

Video about Reconnective healing and The Reconnection

Do not miss this interesting video filmed in our Reconnective center, where you can find many interesting information about Reconnective healing and The Reconnection.

This website uses cookies. By using it you consent to their use. More information about cookies..